Pismo župnika don Danijela Vidovića

Pročitajte pismo našeg župnika koji ovog ljeta odlazi na novu službu.

Dragi moji župljani, dragi mladi prijatelji, dragi hodočasnici Mariji Pomoćnici!

Od srca Vas sve pozdravljam ovim pismom, koje pišem s osjećajem duboke zahvalnosti, ali i s pokojom suzom u oku. Kako sam već najavio 31. svibnja na svetim misama, moji su mi poglavari namijenili novu službu. Moja nova poslušnost vodi me u Torino, u Italiju, gdje ću preuzeti odgovornu i lijepu dužnost odgajatelja u novicijatu.

Kada mi redovnici govorimo o poslušnosti, često se misli da je to samo izvršavanje naredbi. No, ona je puno više od toga. Poslušnost je čin potpunog povjerenja u Boga. To znači staviti svoje planove i želje sa strane, staviti ruku u Božju ruku i reći: “Evo me, pošalji me kamo misliš da sam najpotrebniji.” Ipak, ljudski gledano, moram vam priznati – bilo mi je izuzetno teško prihvatiti ovu odluku i reći to novo “Da” svojim poglavarima. Teško je jer mi je ovdje s Vama predivno. Ovdje sam okružen živom crkvom, ljudima koji istinski svjedoče vjeru, predivnim mladima i obiteljima koje rađaju i ljube život. Moje je srce duboko ukorijenjeno u ovu župu. Upravo sam u našoj crkvi Marije Pomoćnice, dana 11. rujna 2011. godine rekao Bogu svoj doživotni “Da” kao salezijanac, „Uči da budeš voljen“, a 29. lipnja 2013. na ovom sam istom mjestu zaređen za svećenika, „raspiruj milosni dar Božji koji je u tebi po polaganju mojih ruku“.

Toliko me uspomena i milosti veže uz ovo mjesto! No, siguran sam da me naša Nebeska Majka, Marija Pomoćnica, ne ostavlja. Ona me prati svojom majčinskom ljubavlju na svakom koraku, dajući mi snagu da i u Torinu budem velikodušan i vjeran sin u svom poslanju, kao salezijanac svećenik.

Moje veliko HVALA svakome od Vas

Želim Vam reći jedno veliko, neizmjerno hvala. Hvala Vam što ste svojim molitvama natapali ovaj naš zajednički prostor, čuvajući u njemu svježinu, radost svetosti i vjernost Bogu.

Hvala Vam na svakom daru i svakoj žrtvi koju ste ugradili u našu župu i zajednicu. Vaša materijalna i duhovna darežljivost utkana je u obnovu ove crkve, koja svojom ljepotom danas svjedoči o radosti vjere. Hvala Vam što ste uvijek imali otvoreno srce i dlan za naše mlade, omogućujući im da njihovo služenje u Oratoriju bude bezbrižno i velikodušno.

Od sveg srca hvala:

Našim ministrantima, čitačima, pjevačima i sviračima – što ste svaku misu činili komadićem neba na zemlji.

Voditeljima skupina u Oratoriju – na vašem vremenu, strpljenju i ljubavi prema djeci i mladima.

Molitvenim zajednicama, Udruženju Marije Pomoćnice (ADMA) i Salezijancima suradnicima – što ste bili duhovni stupovi ove župe.

Misijskoj skupini, našem Caritasu i župnim vijećima – što ste kroz nesebično darivanje i rad činili da naša župa bude prepoznatljiva, topla i privlačna oaza za rast u vjeri.

Hvala Vam što ste me prihvatili, što ste me pratili i što ste mi dopustili da budem vaš pastir i prijatelj. Iako odlazim u Don Boscov Torino, vi ostajete u mojim molitvama i mom srcu. Molim vas, čuvajte i dalje tu radost i obiteljsko ozračje, koje imate i ne zaboravite moliti za mene i moje novake u novicijatu.

Neka Vas sve blagoslovi svemogući Bog, a Marija Pomoćnica neka uvijek bdije nad vašim obiteljima!

S ljubavlju i molitvom,

Vaš prijatelj i župnik don Danijel