Dragi župljani čestitamo vam svetkovinu Svetog Ivana Bosca! Neka vaše bližnje i vas, posebno djecu i mlade prati Don Boscov zagovor! Svečana sveta misa je večeras u 18:30h.
Sutra na svetkovinu Svetog Ivana Bosca svete mise su u 7, 9 i 18:30 sati. Svečanu svetu misu u 18:30h predvodi don David Leskovar. Utječimo se Svetom Ivanu Boscu, ocu i učitelju mladih.
Na svetkovinu Bogojavljenja ili Sveta Tri Kralja mise su u 7h, 9h i 18:30h.
U petak, 6.siječnja s početkom u 19.30h u našoj crkvi održat će se već tradicionalni Božićni koncert naših zborova i gostiju. Na koncertu će nastupiti Marijini anđeli, Veliki župni zbor i Vokalni ansambl Marije Pomoćnice uz orguljašice Petru Jurković Mutabžija i Katarinu Javora. Nastupaju sljedeći gosti: Mješoviti pjevački zbor Ivan Kukuljević Sakcinski te Silvio Rukavina, truba i Jurica Mrčela, violončelo.
Dragi župljani, Adventsko bdijenje je došlo do kraja. Počinje vrijeme Božićnog slavlja. Vjerujemo da ste tijekom došašća našli vremena za sebe. Vjerujemo da ste se izmirili s Bogom i bližnjima. Mir s Bogom i bližnjima donosi životnu radost. Nadamo se da ovaj Božić nitko u našoj župi neće ostati gladan kruha zemaljskoga. A posebno se nadamo da ćete se ovoga Božića nasititi i tijela Kristova. Jer zato se Božić rodio – da mi ne budemo gladni. U tom raspoloženju želimo vam čestit i blagoslovljen Božić te svako dobro u 2017. godini! Vaši salezijanci: don Marko Pavletić, don Mirko Režek, don Marijan Lovrić, don Josip Stepan, don David Leskovar, don Bruno Rabuzin don Ivan Šibalić, župnik
U tijeku su prijave za zimski oratorij koji će se održati od 3. do 7. siječnja, svakoga dana od 10h do 14:30h. Sudjelovati mogu osnovnoškolci od 3. do 8. razreda. Cijena je 100 kn (ručak uključen), a za drugo i svako sljedeće dijete u obitelji se ne plaća. Ukoliko netko nije u mogućnosti platiti neka to navede prilikom prijave. Djecu možete prijaviti u oratoriju svake večeri do 30.prosinca ili do istog datuma na adresu elektronske pošte knezija.oratorij@gmail.com sa sljedećim podacima: ime, prezime, razred, škola, mobitel roditelja i mail roditelja.
Sutra na Badnjak je posljednja zornica u 6 sati. S obzirom da je sutra 24. u mjesecu na zornici će biti blagoslov Marije Pomoćnice, kao naša redovita mjesečna priprema za župni blagdan.
Mise polnoćke na Badnjak su u 20h (dječja), 22h(za mlade) i 24h(velika polnoćka). Na Božić su mise nedjeljnim rasporedom. Posljednja zornica bit će na Badnjak u 6 sati pa je tako prva misa na svetkovinu Božića u 7 sati. Na blagdan svetog Stjepana mise su u 7h, 9h i 18:30h.
Velika župna ispovijed u našoj crkvi bit će u srijedu, 21.prosinca, od 16:30 do početka mise u 18:30, te od 19 do 21 sat.
S Došašćem počinju mise zornice u našoj župi koje će biti svakog dana u 6 sati. Nedjeljom i radnim danima tijekom došašća nema mise u 7 sati. Mise su nedjeljom u 6, 9, 10:30, 12, 17 i 18:30 sati, a radnim danom u 6 i 18:30h. Pozivamo sve župljane da dolaze na zornice i u radosti iščekuju proslavu Božića.
